Wiórkowa Chata

Noclegi w Mielniku nad Bugiem

Kwatera agroturystyczna

tel. 508 322 850

Mielnik, pl. Kościuszki 8

Położenie

Dla wszystkich pragnących ciszy, czystego powietrza oraz bliskiego kontaktu z przyrodą, Nadbużańskie Podlasie, a w tym Gmina Mielnik, jest wymarzoną krainą wypraw. Kiedy latem nadmorskie plaże czy wysokie góry gromadzą tłumy turystów, tu prawie wszędzie można odnaleźć to, za czym najbardziej tęsknimy, czyli ciszę i spokój.

Nasz dom położony jest w bardzo malowniczym miejscu przy starych ruinach Kościoła Zamkowego i Góry Zamkowej, około 200 m od rzeki Bug, którą można obserwować z okna. W upalne dni skryjemy się pod lipą.

Mielnik polecamy wszystkim miłośnikom wędkowania i grzybobrania. Jest to kraina niemal że bajeczna dla tych co lubią smaczną rybkę, czy też podróże po lesie w poszukiwaniu grzybów. Dzięki położeniu jak i zarówno klimatowi gmina Mielnik jest swego rodzaju zagłębiem rybnym, grzybowym.

Powracając do tematu grzybobrania warto podkreślić, iż 60% naszej gminy stanowią lasy, które niewątpliwie są rajem dla grzybiarzy i wszystkich tych którzy kochają leśne wędrówki. Tak ogromny obszar leśny daje mnóstwo możliwości do grzybobrania. Jest wspaniałą rozrywką, sportem, czy też atrakcją. W naszych lasach można spotkać grzyby potocznie zwane kurkami, podgrzybkami, prawdziwkami oraz wiele innych gatunków. Niejednokrotnie maszerując po lesie w poszukiwaniu grzybów możemy ujrzeć przemykającą tuż obok zwierzynę leśną, tj. sarny, zające itp.

Obcowanie w tak bliski sposób z naturą jest fantastycznym przeżyciem i na pewno niezapomnianym, bo gdzie jak nie w lesie czy nad wodą możemy się wyciszyć i zwolnić tempo, które w życiu codziennym bywa ogromne.